Arı Sütünün Cilde Faydaları

Arı Sütü Doz 1

Arı Sütü cildi besler, temizler ve nemlendirir. Ayrıca siyah noktalardan kurtulmaya da yardımcı olur. 2- 3 çorba kaşığı Arı Sütü Doz 1 , yüzdeki siyah noktaların üzerine yayılır. Eğer cilt çok lekeliyse, bala biraz susamyağı katılmalıdır. Karışım, yüzde 15 dakika veya daha fazla tutulduktan sonra, yüz ılık suya batırılmış bir pamuk yardımıyla yumuşak hareketlerle temizlenir. Temizlendikten sonra gözenekleri sıkıştıran bir losyon sürülür. Arı Sütü Doz 1, yulaf unuyla da karıştırılıp kullanılabilir.
 
Arı Sütünün Cilde FaydalarıArı Sütü Kremi ile yapılan birkaç haftalık kürden sonra, yüz ve göğüs gibi vücudun hassas bölgelerindeki cilt üzerinde onunyapıcı tesirleri görülür. Bilhassa göğüsler sertleşip toplanarak canlı bir şekil almaktadır.

Arı Sütü Kreminin tesiri devamlı olduğundan bu canlılık uzun müddet kalır. Arı Sütü Kremi cilt hücrelerine derinliğine nüfus ederek besler, canlılık, yumuşaklık ve tabi bir renk verir.
Yapıcı tesirleri neticesinde sivilceleri giderir, adaleleri kuvvetlendirir, iki aylık bir devre içinde gerek ağızdan ve gerekse Arı Sütünü ihtiva eden kremlerle yapılacak masajlarla, kat'i netice alınır.

Yüz ve boyuna, göğüslere her gece yapılacak masajlarla yüz cildi pürüzsüz çok canlı ve sıhhatli bir hal alır. Adaleler kuvvetlenerek, göğüs ve umumi hatlar daha cazip bir varlık gösterirler.

Akşamları yatmadan önce, makyajın kaldırılmasından sonra, ılık suda ıslatılmış bir pamuk, tuvalet sabununa sürülerek cilt iyice temizlenir. Arı Sütü Kremi ile yüz ve göz çevresine bir iki dakikalık yapılacak hafif ve devamlı masajlarla, kremin cilde iyice geçmesi sağlanırsa, bu sayede epitelyal hücreleri gençleştirerek, cilde canlılık verir ve bilhassa göz çevresindeki kırışıklıkları giderir, devamlı makyajdan yorulan cild bu sayede canlı kalarak tazeliğini muhafaza eder.